چرا سازندگان تلویزیون برای مونتاژ به مصر روی آورده اند؟

چرا سازندگان تلویزیون برای مونتاژ به مصر روی آورده اند؟

آیا کشور مونتاژ کننده تلویزیون مهم است؟

سوال و دلهره ی اکثر خریداران هنگام خرید این است: مونتاژ کجاست یا ساخت کجاست؟ آیا واقعا مهم است که چه کشوری محصول را مونتاژ می کند؟ جواب بابیروس برای این سوال "خیر" است.
اینکه تکنولوژی کدام کشور و کدام شرکت باشد، رکن اساسی خرید است، نه مونتاژ!! به فرض مثال شما وقتی قصد خرید تلویزیون ال جی دارید فقط این مهم است که آیا واقعا آن تلویزیون را شرکت ال جی ساخته است؟ که برای تشخیص بایستی به سایت شرکت سازنده مراجعه کنید. پس به جای این که به فکر کشور مونتاژ کننده باشید بهتر است به فکر این باشید که اطلاعات بیشتری راجع به مدل تلویزیون مورد نظر خود کسب کنید و از وجود آن مدل در سایت شرکت سازنده با همان مشخصات اطمینان حاصل کنید و سپس با خیال راحت خرید کنید.

کیفیت تلویزیون های مونتاژ مصر

تصویر فوق مربوط به برچسب یکی از تلویزیون های سامسونگ مونتاژ مصر است. همانطور که مشاهده می کنید بر روی آن درج شده است MADE BY SAMSUNG IN EGYPT ، یعنی ساخته شده توسط سامسونگ در مصر. پس اینکه اکثر خریداران دلهره اصلی بودن نبودن و باکیفیت بودن نبودن تلویزیون های مصر دارند به جا نیست و این یک باور غلط است که کره از مصر بهتر است. وقتی که تکنولوژی همان تکنولوژی است سامسونگ و سایر شرکت ها بخاطر مونتاژ کردن کیفیت و سابقۀ خود را زیر سوال نمی برند.

کشور مونتاژ کننده تاثیری در کیفیت محصول  نخواهد داشت. پس ذهن خود را درگیر کره و مصر و مجارستان و.. نکنید! فقط روی مدل محصول تمرکز کنید.

کشور مونتاژ کننده تلویزیون

در دهه ی 2010 شرکت سامسونگ با یک تحلیل جذاب و دقیق از بازار جهانی تصمیم گرفت تولید محصولات صوتی تصویری خود را به کشور مصر منتقل کند. اکثر خریداران و رقیب های سامسونگ، این حرکت را بعنوان نقطه ضعف شرکت سامسونگ یاد می کردند. اما پس از گذشت چند سال، فروش و محبوییت تلویزیون های سامسونگ بیش از پیش شد! دلیل این موفقیت چه بود؟ انتخاب کشور مصر بعنوان مونتاژ کننده هم از لحاظ موقعیت جغرافیایی و هم از لحاظ همکاری سازمان اقتصادی این کشور بهترین گزینه ممکن بود. شرکت سامسونگ با پخش محصولات خود از مصر به بازارهای آفریقا، خاورمیانه و اروپا با کمترین هزینه، قیمت محصولات صوتی تصویری را تا حد زیادی نسبت به رقبای خود پایین آورد بدون اینکه کیفیت محصولات را پایین بیاورد. از طرفی دیگر کشور مصر هم از این حرکت شرکت سامسونگ استقبال ویژه ای کرد و ابزارهای مورد نیاز را در اختیار این شرکت قرار داد. دیگر برندهای رقیب جهانی با دیدن این وضعیت چاره ای جز دنبال کردن راهکار شرکت سامسونگ نداشتند؛ بنابراین ابتدا شرکت ال جی و سپس شرکت سونی قسمت عمده ای از تولیدات خود را به مصر انتقال دادند.

آیا تلویزیون مونتاژ مصر با کره تفاوت دارد

رقابت در پایین آوردن قیمت

پس از موفقیت شرکت سامسونگ و افزایش فروش در سه بازار اساسی جهانی، به فکر ثبات این موقعیت بود چرا که دیگر شرکت ها هم همین رویه و سیاست را در پیش گرفته بودند. پس دست به کار شد تا محصولات سفارش اروپا را در خود اروپا با بهترین کیفیت مونتاژ کند و به این منظور کشور مجارستان و اسلواکی را انتخاب کرد و شرکت ال جی هم کشور لهستان را انتخاب کرده و تا امروز این رقابت همچنان ادامه دارد...

نکته ی بسیار مهم این است که کشور سازنده در کیفیت نهایی محصول تاثیر ندارد، همیشه هم توصیه ما بعنوان کارشناسان فروشگاه بابیروس این بوده که مدل محصول را انتخاب و در سایت شرکت سازنده بررسی کنید و از وجود آن و اصلی بودنش اطمینان حاصل کنید؛ کشور مونتاژ کننده را در اولویت انتخاب قرار ندهید.

تلویزیون مونتاژ مصر

0 دیدگاه

ثبت دیدگاه شما