مقایسه یخچال فرنچ با ساید بای ساید

مقایسه یخچال فرنچ با ساید بای ساید

یکی از اولین تصمیماتی که باید هنگام خرید یک یخچال بگیرید این است که چه اندازه ای برای شما مناسب است؟ کوچک یا بزرگ؟ چند فوت باشد؟ قسمت یخچال آن بزرگتر باشد یا فریزر؟ بالاپایین باشد یا ساید؟ ساید بای ساید مناسب تر است یا فرنچ؟
وقتی میخواهید یخچال بگیرید چیزی که مهم است بدانید این است که نیاز روزمره ی شما چقدر است و چه اندازه ای برای استفاده ی شما مناسب است. وقتی جواب سوالتان را پیدا کردید راحت تر میتوانید که تشخیص دهید چه مدلی بگیرید.. در اینجا ما ساید بای ساید را در مقابل فرنچ قرار میدهیم که هر کدام مناسب چه خانواده هایی است.
راهنمایی رایگان بابیروس را در هنگام خرید به خاطر داشته باشید smiley

یخچال فریزر فرنچ

مقایسه یخچال فرنچ با ساید بای ساید

 

یخچال های درب فرانسوی یا همان فرنچ اخیرا به محبوب ترین یخچال ها تبدیل شده اند. اکثر بازه ها برای این نوع یخچال 36 "عرض و حدود 70" -72 " بلندای قد است. چون این اندازه ها شایع ترین اندازه برای کابینت است.
یخچال فرنچ یا درب فرانسوی اینگونه تعریف می شود: یک ساید بای ساید در قسمت بالایی بعنوان قسمت یخچال و قسمت پایین بدنه نیز فریز است (تصویر بالا) که این سبک بسیار بهتر از ساید بای ساید است. چرا که  بیشتر غذاها و قفسه ها در دیدرس شما است و دسترسی به قسمت فریزر با عرض پهن تر بسیار راحت میشود.
 

یخچال ساید بای ساید

ساید بهتر است یا فرنچ

یخچال ساید بای ساید یخچالی است که با یک خط عمودی به دو قسمت تقسیم شده است که یک قیمت اتاقک یخچال و قسمت دیگر اتاقک فریزر است (تصویر بالا) . تقریبا هر خانه ی پر جمعیتی از دهه هشتاد و نود به بعد به یک یخچال ساید بای ساید نیاز دارد. یخچال ساید بای ساید برای خانواده های پرجمعیت بهتر است چرا که فضای فریزر آن از یخچالهای فرنچ بیشتر است.
این ساختار و این پیکربندی مزایای منحصربفرد خودش را دارد. در اینجا دسترسی به فریزر بسیار آسان تر می شود چراکه هم فضای بیشتری به آن اختصاص یافته است و هم اینکه هم قسمت یخچال و هم فریزر به بخش های بیشتری تقسیم شده اند (یعنی طبقه بندی بیشتر دارد). اما به خاطر یخ ساز تعبیه شده روی درب در ساید بای ساید نسبت به فرنچ مقداری از فضا از دست رفته است؛ که شاید شما بخاطر قیمت پایین تر آن از این عیب چشم پوشی کنید.

درب فرنچ یا ساید بای ساید؟

قبل از هر چیز بگوییم که اگر اولویت اول شما در خرید یخچال، قیمت آن باشد ؛ پس در همین ابتدا بگوییم که ساید بای ساید برنده است! در واقع یکی از مزیت های ساید پایین بودن قیمت آن نسبت به فرنچ است.
بهرحال یخچال های فرنچ بنظر می رسد که بخاطر 3 فوت فضای عرضی بیشتر اغلب توسط مشتریان ترجیح داده شوند که ناگفته نماند این به قسمت اتاقک یخچال مربوط میشود و فریزر آن کوچکتر است. بنابراین در برتری ساید بای ساید نسبت به فرنچ باید بگوییم که این فقط به نوع نیاز شما برمی گردد که آیا از یخچال بیشتر استفاده می کنید یا فریزر؟ اگر نیازمندی خودتان را بدانید بسیار راحت تر متوانید تصمیم بگیرید.

پس بطور خلاصه و تیتروار بگوییم:

  • فضای جانبی(عرضی، افقی) در یخچال های فرنچ بیشتر است و اتاقک یخچال آن بزرگتر از ساید بای ساید است.

  • قیمت در یخچال ساید بای ساید پایین تر است و ساید از فرنچ ارزان تر است.

  • فضای سازمان یافته (همان طبقه بندی) در ساید بای ساید بیشتر و مرتب تر از فرنچ است.

  • فضای فریزر در ساید بای ساید بیشتر از فرنچ است.

0 دیدگاه

ثبت دیدگاه شما