راهنمای کار با اتوبخار پرسی ناسا الکتریک

راهنمای کار با اتوبخار پرسی ناسا الکتریک

اهمیت موضوع

اتو کردن یک کار تقریبا سخت است و خیلی ها از آن نفرت دارند و همۀ ما بدنبال راهکارها و روش های میانبری هستیم که این کار را خیلی ساده تر و سریع تر به پایان برسانیم. بعضی از افراد به دنبال اسپری های رفع چین و چروک می روند و یا دستگاه بخارهای دستی را برای این کار انتخاب می کنند. اما مشکل اینجاست که این وسایل نتایج مطلوبی بدست نمی دهند. خط اتوهای تیز و شق و رق عمرا با این روش ها حاصل شود. پس به جای اینکه به تمیزکننده های خشک و اسپری های از بین برندۀ موقتی چروک پناه ببرید خرید یک اتوبخار پرسی را به شما پیشنهاد می کنیم.
کار با اتوبخار پرسی اصلا جای نگرانی ندارد و به سادگی اتوهای معمولی و بسیار راحت تر از آن است ضمن اینکه زمان شما را برای اتوهای طولانی نمی گیرد و به نوعی صرفه جویی در زمان و انرژی می باشد. علاوه بر کارایی موثر آن، فشار بخار موجود به حفظ یکپارچگی و شکل لباس هایتان بویژه پیراهن کمک می کند. لباس هایتان را دقیقا مانند روزی که خریده بودید برای شما نگاه می دارد.

در این مقاله نحوۀ کار با اتو بخار پرسی را شرح می دهیم و از بین اتوهای موجود فروشگاه بابیروس اتوبخار سخن گوی ناسا الکتریک مدل NS-3313 را باتوجه به پرفروش بودن و رضایت  همۀ مشتریان به شما پیشنهاد میدهد و خرید آن را از هر نظر مناسب دانسته و به شما توصیه می کند حتما هنگام خرید از آن غافل نشوید.

ویژگی های اتو بخار پرسی ناسا الکتریک

چگونه کار می کند؟

اتو بخار از لوازم خانگی محبوب بشمار می رود و شما باید بدانید که چگونه به بهترین شکل از آن استفاده کنید تا بهترین نتیجه را از کار با آن بگیرید. قبل از هرچیز بگوییم که اتوبخار را حتما باید روی یک سطح صاف تنظیم کنید و از هرگونه لغزش آن مطمئن باشید. بعد از روشن کردن دستگاه یک الی دو دقیقه صبر کنید تا بطور کامل داغ شود. در این مرحله دقیقا مانند کار با اتوی معمولی، درجه حرارت را با توجه به جنس پارچه تنظیم می کنید و تمام.. به همین راحتی..

اتوهای پرسی از ترکیبی از فشار و هوا استفاده می کنند و بخار را آزاد می کنند. هدف بخار دادن به لباس این است که آن را نرم کند تا ضمن حفظ الیاف لباس بتوان به آن فشار وارد کرد. در واقع همین فشار است که به لباس وارد می شود و هر گونه چین و چروک را به راحتی از بین می برد. گرما فقط باعث می شود که لباس خشک شود.

قسمت های مختلف اتو پرس

اتو بخار بطور کلی قسمت های زیر را شامل می شود که بطور مختصر هریک را توضیح می دهیم.

نحوه کار با اتو بخار پرسی

1: Handle همان دسته یا دستگیره است که با کمک آن صفحه اتو را می توانید بالا پایین کنید.

2: Steam Burst Buttons دکمه های بخار هستند که در هر دو طرف قرار داده شده اند و با فشردن آنها بخار تولید می شود.

3A: لیوان مخزن آب (Water Reservoir Cap ) است که بر روی سوراخ مخزن قرار دارد و برای پر کردن مخزن باید آن را بردارید.

3B: مخزن آب (Water Reservoir ) است که در آن آب برای استفاده ذخیره می شود. هیچگاه با مخزن خالی از دستگاهتان استفاده نکنید

4: Ironing Board سطح صفحۀ اتو است که بر روی لباس قرار می گیرد و قابل شستشو است.

5: Pressing Plate  صفحۀ تفلونی کنترل فشار است که لباس ها را پرس می کند.

6: Pressing Plate Cover کاور یا پوشش صفحه فشار است که برای محافظت از آن قرار داده شده است.

7: Temperature Control Dial برای کنترل درجه حرارت است. برای انتخاب درجه حرارت موردنظر با چرخاندن آن بر روی دمای مناسب لباستان آن را تنظیم کنید.

8: On/Off Switch سوئیچ روشن و خاموش است که دستگاه را فعال یا غیرفعال می کند.

9: Locking Knob قفل دستگیره است که در واقع صفحه پرس و تخته اتو را به هم قفل می کند و مناسب وقت هایی است که قصد جابجایی اتو را دارید.

10: Power Indicator Light Red چراغ قرمز نشانگر برق است که هنگام روشن شدن وسیله این چراغ قرمز نیز روشن می شود. یک نشانۀ بصری است برای اینکه بدانید برق متصل است.

11: Pressing Indicator Light Green چراغ سبز رنگ نشانگر آماده سازی بخار است و هنگامی که می خواهید به لباس گرما بدهید روشن می شود. تا وقتی که روشن است یعنی در حال آماده سازی است و هنگامی که غیر فعال می شود شما می توانید از بخار استفاده کنید.

12: Light Yellow چراغ زرد یعنی بخار آماده است و میتوانید از استفاده آن لذت ببرید.

13: Cord Storage Compartment یک محفطۀ ایمن و مناسب است که کابل برق را آنجا نگه داری کنید.

14: Measuring Cup فنجان اندازه گیری یا در واقع یک پیمانه است که به شما کمک می کند به راحتی مخزن آب را پر کنید

15: Spray Bottle  بطری آب پاش که می توانید با استفاده از آن قبل از اتو لباس هایتان را کمی مرطوب کنید. این کار موجب می شود که نتیجه مطلوبی از اتو بگیرید.

16: Pressing Cushion  کوسن فشار یک پد پارچه ای است که برای موارد خاصی لازم است از آن استفاده شود. مثلا اتوی جیب یا آستین و یقۀ پیراهن. به کمک این پد می توانید مانند حرفه ای ها اتو کنید.

حذف چین و چروک

 1. صفحه بخار را حدود 3 اینچ بالا بگیرید.

 2. با فشار دادن دکمۀ مربوطه فشار بخار را آزاد کنید.

 3. چند دقیقه صبر کنید و مجددا بخار را آزاد کنید.

 4. چند ثانیه فشار پنل را روی لباس بگذارید و سپس آن را بالا ببرید.

 5. فرآیند بالا را تا اتمام اتوکشی و رسیدن به نتیجۀ رضایت بخش تکرار کنید.


♦ نکته1: در اتوی پیراهن همیشه از یقه شروع کنید بعد از یقه و سرشانه ها به سراغ آستین ها بروید و در نهایت پشت و جلوی پیراهن را بسادگی اتو کنید. در آخر فقط یقه را مجددا اتو کنید (حتما دقت کنید قسمت های دیگر درگیر نشوند و لباستان دوباره کاری نخواهد.)

♦ نکته2: شلوار در سبک های مختلف و با انواع پارچه ها تولید می شود و بسیار مهم است که بدانید هر شلواری را چگونه اتو می کنید. در اتوی شلوار از قسمت کمر شروع کنید بعد جیب ها را صاف کرده و اتو کنید (برای راحتی کار میتوانید یک پد را داخل آن قرار دهید) و در نهایت ساق شلوارها را براحتی اتو کنید.

♦ نکته3: برای پارچه هایی که مخلوطی از آکریلیک و پشم است لازم نیست فشار زیادی اعمال کنید. همچنین لباس های بافتنی هم به فشار و زمان زیادی نیاز ندارند. در این موارد مقدار کمی گرما کافی است و استفاده از بخار ضروری نیست.

♦ نکته4: در مواردی که به تشخیص خودتان جنس لباستان حساس است می توانید یک پارچۀ دیگر را بین لباس و صفحۀ اتوبخار قرار دهید تا از تماس مستقیم با لباس جلوگیری شود.

نکات ایمنی هنگارم کار با اتو پرس

 1. دقیقا از لحظه ای که اتو را روشن می کنید شما باید تمام حواستان به اتو باشد و وسط اتو کردن آن را برای چند لحظه ول نکنید!

 2. هنگامی که می دانید دوشاخه یا هر قسمت دیگری از اتو بدرستی کار نمی کند بسیار خطرناک است که از آن استفاده کنید!

 3. هنگام خارج شدن بخار دستتان را نزدیک نگیرید! این می تواند منجر به سوختگی شود.

 4. قبل از استفاده از اتو پرس حتما مخزن آب را چک کنید و از پر بودن آن مطمئن شوید. (توصیه می کنیم که هنگام پر کردن و تخلیۀ مخزن همیشه دستگاه را از برق بکشید).

 5. در هنگام خرید به اطلاعات برقی روی اتو پرس دقت کنید و ببینید که آیا با منبع تغذیۀ شما همخوانی دارد یا خیر.

 6. دماهای مناسب پارچه های مختلف را بشناسید و آن را به درستی تنظیم کنید. پارچه های ظریف در فشارهای بالا آسیب می بینند.

 7. این دستگاه را همواره در یک محیط سرد و خشک نگه داری کنید.

بهترین اتوپرس برای مصارف خانگی

اتو بخار پرسی ناسا مدل NS-3313 ساخت آلمان با توان 2200 وات و در رنگ‌های نقره‌ای، طلایی و سفید طراحی شده و در اختیار کاربران قرار گرفته است. از مهم‌ترین ویژگی‌های این مدل می‌توان به سایز 32 اینچ، مخزن آب 800 سی‌سی، کفی آلومینیوم، حجم بخار 110 گرم، پنل لمسی، پایه ضد لغزش و از همه مهم‌تر قابلیت سخنگو بودن آن (به زبان فارسی و انگلیسی) اشاره کرد. برای خرید این اتو از فروشگاه اینترنتی بابیروس روی آیکن زیر کلیک کنید.

اتو بخار پرسی ناسا مدل NS-3313 ساخت آلمان

0 دیدگاه

ثبت دیدگاه شما